Jak umieścić stronę bądź pojedyncze pliki w sieci.

 

 

Na samym początku otwieramy stronę www.prv.pl.  Ukaże nam się takie bądź podobne okienko w którym musimy odnaleźć „(1)+ zarejestruj się”. Rejestrujemy się TYLKO JEDEN RAZ (na 1 koncie można mieć wiele domen), kolejna rejestracja nie jest konieczna

 

 

Po kliknięciu w polecenie „(1)+ zarejestruj się” ukaże nam się okienko (2) w którym musimy uzupełnić niezbędne informacje potrzebne do dalszej części.

 

 

Login-  wpisujemy tutaj swoją nazwę użytkownika dzięki której będziemy mogli się załogować na stronie www.prv.pl (Login nie ma nic wspólnego z domeną i jej nazwą)

 

E-MAIL – Tu wpisujemy swój e-mail na który zostanie wysłany kod autoryzacyjny, niezbędny do dalszej rejestracji. (e-mail musi być autentyczny – nie zmyślony)

 

TEL. KOMÓRKOWY- Podajemy tylko wtedy jeżeli chcemy mieć możliwość doładowywania swojego konta w PRV.PL Innaczej mówiąc chcesz to podaj jak nie to nic się nie stanie.

 

MIEJSCOWOŚĆ, LICZBA MIESZKAŃCÓW, WOJEWÓDZTWO, ROK URODZENIA – te dane mogą być fikcyjne. Nie musimy tutaj podawać swoich danych, bo i po co komu to potrzebne. Prawda? :D

 

PYTANIE – W tym miejscu wybieramy jedno pytanie które zostanie nam zadane w przypadku gdy np. zapomnimy hasła

 

ODPOWIEDŹ – Jest to miejsce na wpisanie swojej odpowiedzi na zadane wcześniej pytanie

 

Na sam koniec klikamy „Wyślij” i jeżeli wszystko dobrze zrobiliśmy powinno pokazać nam się takie okienko (3)

 

 

System informuje nas wtedy, że wysłano do nas e-mail (na adres podany podczas rejestracji) kod autoryzacyjny, oraz hasło. Hasło i login wysłany w e-mialu należy zapisać gdzieś na osobnej kartce lub na dysku w komputerze. Następnie należy kliknąć na link podane w e-mailu i powinna nam się pojawić taka strona (4)

 

 

U góry mamy już dostęp do swojego panelu> Polecam zajrzeć tam już po przestudiowaniu tego poradnika. Znajduje się tam wiele ciekaweych opcji które w łatwy sposób możesz zrobić sam, bez niczyjej pomocy. Przejdźmy jednak dalej. Wybieramy opcje załóż stronę następnie w kolejnym oknie opcje „domena + hosting” Powinna nam się pokazać taka strona (5)

 

 

DOMENA inaczej mówiąc wpisujemy tu nazwę strony, czyli to co ma znajdować się po www.

 

TYTUŁ w tym miejscu neleży wpisać tytuł serwisu który ułatwi znalezienie twojej strony

 

OPIS  tu należy wpisać krótki opis swojej strony np. „Moja strona o grach komputerowych”. Ułatwi to odnalezienie twojej strony innym osobom.

 

 SŁOWA KLUCZE należy wybrać takie słowa dzięki którym po wpisaniu ich w odpowiedniej wyszukiwarce pojawi się tam odnośnik do naszej strony np. „gry komputerowe, gierki, itp.”

 

KATEGORYZACJA  inaczej mówiąc wybieramy do jakiej kategorii stron przypisujemy naszą stronę.

 

Jeżeli uzupełniliśmy wszystkie potrzebne nam opcje klikamy w przycisk rejestruj i pojawia nam się takie okienko (6)

 

 

Spisujemy wszystkie zawarte tam dane i od teraz mamy już swoją własną strone. Przydałoby się na nią teraz coś wrzucić. Do tego serwis prv.pl poleca program FileZIlla który można ściągnąć klikając w link zamieszczony na stronie serwisu prv.pl http://www.prv.pl/other/pomoc.php?a=ftp . Link ten daje nam gwarancję, że nie jest to żaden wirus, tylko sprawdzony i skuteczny program.

 

Przejdę teraz do obsługi tego programu

 

 

Cały program dzieli się zasadniczo na 3 części.

 

(1)   Jest to miejsce gdzie musimy wpisać swoje dane

 

ADRES standardowo wpisujemy tam ftp.prv.pl NIE NALEŻY wpisywać tam swojego adresu strony!!

 

UŻYTKOWNIK tutaj wpisujemy wybraną przez nas domenę podczas rejestracji. NIE NALEŻY wpisywać tam naszego loginu ze strony ww.prv.pl

 

HASŁO hasło jest takie samo jak do loginu na stronie www.prv.pl  czyli te które przyszło nam e-mailem

 

PORT w tym miejscu zawsze wpisujemy „21”

 

Gdy wpiszemy już wszystkie dane klikamy w przycisk „Szybko polącz” i łączymy się z naszym serwerem na którym znajduje się nasza strona.

 

(2)   Drugim częścią są okienka z zawartością naszego komputera.

Gorne okienko słuuży do wyszukiwania folderów a dolne do pokazywania zawartości wybranych folderów

 

(3)   Trzecią cześć jest to zawartość naszej strony. Standardowo po połączeniu się z serwerem naszej strony pojawia nam się plik o nazwie index.html. Niestety jest to tylko pusty plik który nam nic nie daje. Aby nasza strona jakkolwiek wyglądała musimy zagłębić się w podstawy języka HTML, ale to jest temat na inny artykuł.

 

 

Tak więc aby umieścić jakiś plik na serwerze odszukujemy go na dysku twardym używając okienek oznaczonych cyfrą (2) na obrazku. Następnie przenosimy wybrany plik na prawą stronę do okienka oznaczonego na obrazku cyfrą (3) W taki sposób mamy już plik na serwerze. Link do niego w moim przypadku to będzie www.nazwa_twojej_domeny.prv.pl/1.jpg

 

W taki sposób możecie umieszczać swoje strony na Internecie, bądź zwykłe pliki, albumy itp.